تاثیرات کفش طبی بر روی آرتروز پا

تاثیرات کفش طبی بر روی آرتروز پاآرتروز و یا ساییدگی مفاصل و استخوانها بیماری فراگیری است که بسیاری از مردم جامعه در سنین بالا و درصد بیشتری از خانمها به آن مبتلا هستند آرتروز پا عموما در ساییدگی زانو به وجود می آید .
بیماری آرتروز میتواند بصورت ارثی و یا عفونت مفصل و یا ضربه خوردن مفصل هم به وجود آید .
از علائم شایع آرتروز درد مفاصل میباشد .اگر زمان طولانی زانو بدون حرکت باشد برای به حرکت در امدن با در همراه است این یکی از علائم آرتروز است .
بعد از یه مدت زمان نسبتا طولانی که حرکت نداشته باشید راه رفتن برای این افراد مشکل است تا مفاصل به حالت عادی برگردد .
یکی دیگر از علائم آرتروز زانو درد مفصل در هنگام خم و راست شدن است و به راحتی نمیتوان زانو را خم کرد.
بهتر است از زمانی که احساس کردید به بیماری آرتروز دچار شده اید به پزشک متخصص مراجعه کرده و زیر نظر پزشک باشد آرتروز های شدید برای درمان فقط یک راه دارند و آن هم جراحی و تعویض مفصل است ولی در زمانی که هنوز بیماری رشد نکرده است و خفیف میباشد میتوان با روشهای متفاوت بیماری را کنترل و یا درمان کرد .
یکی از راه های کنترل بیماری آرتروز زانو استفاده از کفش طبی میباشد که با استفاده از کفش طبی مناسب میتوان فشاری که بدن بر روی مفصل زانو می آورد و در حال راه رفتن باعث پیشرفت ساییدگی زانو میشود را کنترل کرد و درد ناشی از ساییدگی را کمتر می کند .آرتروز پا باعث می شود که پا حالت بد فرمی به خود بگیرد مانند حالت قوز شصت پا , که سعی کنید با انتخاب کفش مناسب از بروز این بد فرمی ها جلوگیری کنید .
ویژگی هایی که کفش های طبی دارند و باعث میشود درد را کنترل کنند از قبیل :
  • پدهای متعدد محافظ
  • قدرت ضربه گیری
  • حمایت از قوس کف پا
  • پنجه عمیق و پهن
  • کفی گهواره ای
  • تغییر سایز راحت با تغییر کفی ها
هنگام خرید کفش طبی به این نکته دقت کنید که کفش در ناحیه پاشنه پا باید ازادتر باشد و برای انگشتان پا هم باید فضای آزاد باشد و تنگ نباشد حالت استاندارد کفش فاصله یک انگشتی بین پاشنه پا و پشت کفش است و در مواردی که برای کنترل بیماری آرتروز اقدام به خرید کفش طبی می کنید باید سایز کفش خود را به اندازه یک سایز بزرگتر انتخاب کنید .
در بیماران مبتلا به آرتروز پوشیدن کفش با پاشنه بلند تر از 5 سانتی متر ممنوع است .
با رعایت نکاتی که در این مقاله ذکر شد قبل از اینکه اقدام به خرید کفش کنید با پزشک معالج خود مشورت کنید تا انتخاب صحیح تری داشته باشید .

مقالات مرتبط :